Avropa Liqasının ilk 2 təsnifat mərhələsinin püşkü atılır

Sayta qoyulub: 09:03 20.06.2018 (345 dəfə oxunub)

Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində Avropa Liqasının ilk 2 təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.

Püşk nəticəsində Azərbaycanın da 3 klubunun rəqibləri müəyyənləşəcək.

Onların hamısı püşkatma zamanı daha yüksək reytinqlilərdən ibarət Səpələnmişlər səbətindən yer alacaq.

Vitse-çempion "Qəbələ"nin mümkün rəqibləri Lüksemburqun "Proqres" (Niderkorn), Bosniya və Herseqovinanın "Şiroki Briyeq", Makedoniyanın "Şkupi", Litvanın "Ştumbras" və Slovakiyanın "Dunayska Streda" klubları olacaq.

Bürünc medalçı "Neftçi"yə "Buduçnost" (Podqoritsa, Monteneqro), "Partizani" (Albaniya), "Uypeşt" (Macarıstan), "Samtredia" (Gürcüstan) və ya "Rasinq Union" (Lüksemburq) ilə üz-üzə gələcək.

Azərbaycan Kubokunun sahibi "Keşlə" isə "Milsami" (Orxey, Moldova), "Rudar" (Plevliya, Monteneqro), "Riqa" (Latviya), "Honved" (Budapeşt, Macarıstan) və ya "Baltsan" (Malta) komandası ilə qarşılaşacaq.

Ümumilikdə 47 cütün formalaşdırılacağı I təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-də, cavab görüşləri isə iyulun 19-da keçiriləcək.

1-ci qrup

1. "Jalgiris" (Vilnüs, Litva)

2. "Molde (Norveç)

3. "Nımme Kalyu" (Estoniya)

4. "Fola Eş" (Lüksemburq)

5. "Slaviya" (Sofiya, Bolqarıstan)

6. "Qlenavon" (Şimali İrlandiya)

7. "Birkirkara" (Malta) / "Klaksvik" (Farer adaları) cütünün qalibi

8. "Europa" (Cəbəllütariq) / "Priştina" (Kosovo) cütünün qalibi

9. "İlves" (Tampere, Finlandiya)

10. "Styarnan" (İslandiya)

2-ci qrup

1. "Domjale" (Sloveniya)

2. "QƏBƏLƏ" (AZƏRBAYCAN)

3. "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan)

4. "Reyncers" (Şotlandiya)

5. "Apollon" (Limassol, Kipr)

6. "Proqres" (Niderkorn, Lüksemburq)

7. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina)

8. "Şkupi" (Makedoniya)

9. "Ştumbras" (Litva)

10. "Dunayska Streda" (Slovakiya)

3-cü qrup

1. "Maribor" (Sloveniya)

2. "Trençin" (Slovakiya)

3. "Viitorul" (Rumıniya)

4. "NEFTÇİ" (AZƏRBAYCAN)

5. "Tobol" (Kostanay, Qazaxıstan)

6. "Buduçnost" (Podqoritsa, Monteneqro)

7. "Partizani" (Albaniya)

8. "Uypeşt" (Macarıstan)

9. "Samtredia" (Gürcüstan)

10. "Rasinq Yunion" (Lüksemburq)

4-cü qrup

1. "Qurnik" (Zabje, Polşa)

2. "Vardar" (Makedoniya)

3. "Dinamo" (Minsk, Belarus)

4. "Spartak" (Subotitsa, Serbiya)

5. OFK (Titoqrad, Monteneqro)

6. "Pünik" (Ermənistan)

7. "Zarya" (Beltsı, Moldova)

8. "Kolreyn" (Şimali İrlandiya)

9. "Torshavn" (Farer adaları) / "Sent Cosef" (Cəbəllütariq) cütünün qalibi

10. "Derri Siti" (İrlandiya)

5-ci qrup

1. "Hafnarfyördur" (İslandiya)

2. "Nordşelland" (Danimarka)

3. AIK (İsveç)

4. "Ventspils" (Latviya)

5. "Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus)

6. "Kliftonvil" (Şimali İrlandiya)

7. "Laxti" (Finlandiya)

8. "Luftetari" (Albaniya)

9. "Konnas Kuey" (Uels)

10. "Şemrok Rovers" (İrlandiya)

6-cı qrup

1. "Osiyek" (Xorvatiya)

2. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail)

3. "Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina)

4. "Anortosis" (Famaqusta, Kipr)

5. "Kayrat" (Almatı, Qazaxıstan)

6. "Ferentsvaroş" (Macarıstan)

7. "Petrokub" (Moldova)

8. "Laçi" (Albaniya)

9. "Enqordani" (Andorra) / "Folqor" (San-Marino) cütünün qalibi

10. "Banants" (Ermənistan)

7-ci qrup

1. "Partizan" (Serbiya)

2. "Slovan" (Bratislava, Slovakiya)

3. "KEŞLƏ" (AZƏRBAYCAN)

4. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)

5. "Rabotniçki" (Makedoniya)

6. "Milsami" (Orxey, Moldova)

7. "Rudar" (Plyevlya, Monteneqro)

8. "Riqa" (Latviya)

9. "Honved" (Budapeşt, Macarıstan)

10. "Baltsan" (Malta)

8-ci qrup

1. "Lex" (Poznan, Polşa)

2. "Beytar" (Yerusəlim, İsrail)

3. "Radniçki" (Niş, Serviya)

4. "Levski" (Sofiya, Bolqarıstan)

5. "İrtış" (Qazaxıstan)

6. "Jelezniçar" (Bosniya və Herseqovina)

7. "Çixura" (Saçkhere, Gürcüstan)

8. "Vaduts" (Lixtenşteyn)

9. "Narva Trans" (Estoniya)

10. "Kevn Druids" (Uels) / "Trakay" (Litva) cütünün qalibi

11. "Qandzasar-Kapan" (Ermənistan)

12. "Sent Culiya" (Andorra) / "Qzira Yunayted" (Malta) cütünün qalibi

Group 9

1. "Rudar" (Velenye, Sloveniya)

2. "Dandolk" (İrlandiya)

3. "Haybernian" (Şotlandiya)

4. "Sarpsborq" (Norveç)

5. "Hakken" (İsveç)

6. "Kopenhagen" (Danimarka)

7. "Levadiya" (Tallin, Estoniya)

8. "Vestmannaeyyar" (İslandiya)

9. "KuPS" (Kuopio, Finlandiya)

10. "Liepaja (Latviya)

11 "Tre Fiori" (San-Marino) / "Bala Taun" (Uels) cütünün qalibi

12 NSİ (Runavik, Farer adaları)

Bu mərhələnin qaliblərinə növbəti raundda daha 27 komanda qoşulacaq:

"Sevilya" (İspaniya)

"Beşiktaş" (Türkiyə)

"Sparta" (Praqa, Çexiya)

"Styaua" (Buxarest, Rumıniya)

"Genk" (Belçika)

AZ (Alkmaar, Hollandiya)

"Leyptsiq" (Almaniya)

"Börnli" (İngiltərə)

"Atalanta" (İtaliya)

"Bordo" (Fransa)

"Ufa" (Rusiya)

"Riu Ave" (Portuqaliya)

"Asteras" (Tripolis, Yunanıstan)

"Mariupol" (Ukrayna)

"Hayduk" (Split, Xorvatiya)

"Admira Vakker" (Mödlinq, Avstriya)

LASK (Lints, Avstriya)

"Sankt Qallen" (İsveçrə)

"Vitess" (Hollandiya)

"Atromitos" (Yunanıstan)

"Hapoel" (Hayfa, İsrail)

AEK (Larnaka, Kipr)

"Yagelloniya" (Belostok, Polşa)

"Aberdin" (Şotlandiya)

"Yurqorden" (İsveç)

"Dinamo" (Brest, Belarus)

"Lilleström" (Norveç)

Nəticədə Avroliqada II təsnifat mərhələsi üçün 37 cüt formalaşdırılacaq:

Oyunlar iyulun 26-da və avqustun 2-də keçiriləcək.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin püşkü Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da, II təsnifat mərhələsinin püşkü isə saat 15:00-da başlanacaq.

 

Avropa Liqasının ilk 2 təsnifat mərhələsinin püşkü atılır

 

 

 

"Report"

XƏBƏR LENTİ